KONST / Litografier / Färglitografi 14314489
nr 1431 4489
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Häst och blomster. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad och daterad 1989. Färglitografi, bildmått: 62x46 cm, yttermått inklusive ram: 71x51 cm
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 15 november 2021
kl 18:24:11
11/11 22:42:39
100 kr
14/11 10:44:00
Igge Karlsson
Läs mer om Igge Karlsson